fbpx

Sposób konserwacji i rozmiar na metce odzieżowej – pobierz e-book

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Innym często spotykanym elementem metek jest instrukcja opisująca sposoby konserwacji produktu (np. prania, prasowania, suszenia) oraz rozmiar ubrania.

Sposób konserwacji na metce odzieżowej

Podobnie jak w przypadku pochodzenia produktu, dołączanie takich informacji nie jest obowiązkowe, aczkolwiek stanowi dobrą i prokonsumencką praktykę. Znaki dotyczące konserwacji, które możesz stosować na metkach określa norma PN-EN ISO 3758:2012 „Tekstylia – System oznaczania sposobu konserwacji z zastosowaniem symboli”.

Rozmiar na metce odzieżowej

Choć trudno wyobrazić sobie ubranie bez dołączonej do niego informacji o rozmiarze, w świetle przepisów prawa jej podawanie nie jest obowiązkowe. Co więcej, nie istnieją europejskie (ani polskie) przepisy, które definitywnie określałyby zasady oznaczania rozmiarów, czego skutkiem jest istnienie wielu systemów normalizacyjnych, tworzonych przez różnorodne organizacje i instytuty krajowe. 

Jeżeli planujesz sprzedawać swoje produkty w Polsce, polecam skorzystanie z rozmiarów określonych w normie PN-EN 13402-3:2017-11 „Oznaczenie wielkości odzieży — Część 3: Przedstawianie wielkości odzieży na etykiecie na podstawie wymiarów ciała i wielkości interwałów”. W przypadku gdy zasięg sprzedaży ma obejmować także inne kraje, należy skorzystać z rozmiarów najbardziej w nich rozpowszechnionych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Pobierz bezpłatny e-book “Oznaczanie składu surowcowego, czyli co powinno znaleźć się na metce odzieżowej” pod adresem: https://instytutprawamody.pl/oznaczanie-skladu-surowcowego/


Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej?

Potrzebujesz pomocy w napisaniu umowy, regulaminu,
a może konsultacji prawnej w temacie związanym z artykułem?


Możesz napisać do mnie na a.szczudlo@creativa-legal.com

Przydał Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Weź udział w dyskusji, napisz komentarz!

Nowy newsletter
dla e-commerce prawo+

  • Bezpłatne materiały edukacyjne przygotowane przez specjalistów.
  • Wiedza, która uchroni Cię przed wpadkami i karami.
  • Omówienie konkretnych przypadków a nie suche ustawy.
  • Praktyczne wyjaśnienia i wskazówki.
  • Dostęp do zamkniętych szkoleń on-line prowadzonych przez praktyków.

Aktywując przycisk pod formularzem, wyrażasz dodatkowo zgodę na otrzymywanie treści edukacyjnych, informacji o produktach i usługach fundacji Instytut Prawa Mody np. o nowych artykułach, czy kursach on-line. Przeczytaj, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w naszej Polityce prywatności.

Skip to content